Srpen 2010

Photoshopped picture - first try

31. srpna 2010 v 16:31 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

Bloncka - po úpravě
učím se ve Photoshopu a konečně jsem zjistila, jak vkládat do programu obrázky, jak je aspon částečně upravit a hlavně už i vím, jak je mám uložit! :-) Na netu jsem si našla obrázek jisté blondýnky a rozhodla jsem se, že ji trochu víc ozvláštním, ať je trošičku víc PINK :-) Upravila jsem jí barvu vlasů, sponku ve vlasech, oči a rty, ubrala jsem jí lesk na tvářích, čele a na nose a přidala jsem jí trochu barvy, ptž původní fotografie je zbytečně přesvětlená. Dále jsem změnila barvu její mikiny.

Bloncka - po úpravěA zde vidíte, jak se mi to na poprvé povedlo :-) No není ta holka teď mnohem zajímavější? :-D Já vím, jde o velice jednoduché úpravy, ale musíte vzít v potaz, že je to moje úplně první dílko ve Photoshopu (pokud tedy nepočítám záhlaví této stránky) :-) Byla bych ráda, kdybyste mi napsali svůj názor na tuto úpravu :-) pp
-Hollin

Photoshop is a little bit crappy for me

31. srpna 2010 v 10:08 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

dnes jsem se rozhodla, že musím totálně zlepšit své "znalosti" Adobe Photoshopu, které jsou naprosto mizerné. To záhlaví, které jsem včera nakonec  nainstalovala do mého blogu, jsem vytvářela...no když řeknu, že 2 hodiny, věřili byste mi?

Záhlaví - maléNejdřív jsem zaboha nemohla přijít na to, jak se tam vkládá obrázek (to btw do teď nevim, jak se mi to povedlo!) a když už jsem ho tam měla formou druhé vrstvy, chtěla jsem tam ještě nějaký přidat, ale bohužel. Už mi to nešlo. Tak jsem se rozhodla, že to uložím aspon takhle. Nešlo to. Po kliknutí na Save as... mi vždy vyskočila tabulka, která měla různé připomínky a když jsem si tam vybrala umístění a formát, tak mi tam vyskočila nějaká další tabulka a pak zase další...Proklikala jsem se jimi, abych na konci zjistila, že kde nic, tu nic! Naštěstí mi zůstal projekt otevřený ve Photoshopu, ptž jinak bych asi vylítla oknem :-D Zkoušela jsem různě měnit nastavení v těch tabulkách, až jsem musela najít návod na netu. Zakopaný pes byl schován v jedné maličkosti - vy, co ve Photoshopu umíte, nesmějte se -  v jedné z těch tabulek jsem musela změnit nastavení z Optimalizovaný na Základní. A NAJEDNOU TO ŠLO! Ovšem, tento zážitek mi prostě jen dokázal, že člověk se má stále co učit a já si nyní beru za úkol, pohrabat se trochu v nepřeberných možnostech Photoshopu.
-Hollin

New start for me

30. srpna 2010 v 21:08 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky, 

začínám psát svůj první blog, jsem poněkud nesvá. Když jsem narazila na stránku blog.cz, rozhodla jsem se, že svůj blog chci mít taky. Je to snadné - pár kliknutí a je to. Zarazila jsem se u prvního políčka ve formuláři - název blogu :-). Není tak triviální vymyslet si jméno tak, aby z něj nikdo okamžitě nepoznal, o koho se doopravdy jedná, a já chtěla mít své "umělecké jméno" hned v názvu budoucího blogu. Prolezla jsem spoustu stránek pro inspiraci - mezi nimi česko-anglický, česko-španělský a česko-italský slovník, seznam řeckých bohů a různé stránky s významy jmen. Jak jsem nakonec dospěla ke své přezdívce, neprozradím, každý ať přemýšlí ;-) Ale zajímalo by mě..Kdybyste si chtěli vytvořit přezdívku, kde byste hledali inspiraci? Například znám kluka, který nemohl nic vymyslet a tak bouchnul do klávesnice! :-D Napište mi do komentářů, jak jste ke své přezdívce přišli vy!

  Jedno vám ale říct musím. Inspirací pro tenhle blog je blog "královny českého internetu" Natalie Sadness. Samozřejmě, můj blog s tím jejím vůbec nesouvisí, nehodlám uveřejňovat ani svou identitu, natož tak svá videa, chtěla jsem tím pouze poukázat na to, že její blog lidé nemusí pouze hanět, někteří si z něj mohou vzít příklad :-)
- Hollin

Fialka