Září 2010

Aston Martin in Photoshop

30. září 2010 v 18:33 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

dnes jsem si pohrála s autím :-) Samozřejmě, nad originál není! :-))) V Galerii naleznete původní fotku ;-)

pp
-Hollin

Paparazzi

24. září 2010 v 22:35 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

před pár dny se mi stalo něco neuvěřitelnýho! Na ulici si mě a kamarádku vyhlídl nějakej mladej kluk a začal na nás něco zkoušet, jako že mu upadl foťák a že je teď nějakej přetmavenej a ptal se, jestli ho může vyzkoušet a vyfotit si nás. Vypadal fakt divně, tak jsme šly dál a řekly mu, že ne. Ale on nepřestal a pořád dotíral! Když jsme mu i tak řekly, že ne, předešel nás a pak se náhle otočil a začal fotit!!! My s kámoškou jsme se automaticky zakryly rukama... A při nejbližší příležitosti jsem ji natlačila do nějakého obchodu s potravinami, kolem kterého jsme zrovna procházely...

Chvilku jsme tam byly, ale když jsme vyšly ven, ten kluk vyskočil zpoza nějakýho auta a začal nás fotit znovu! Zakryly jsme se a já už ztratila nervy a zeptala jsem se ho:" To si snad děláte srandu, ne? Nechte nás už bejt! Vy jste si nás nejspíš s někym spletl, ne?" A on začal zase s tou svojí historkou o spadlym foťáku a pak šel strašně dlouho za námi... Fotil si nás snad ještě zezadu...? Čert ví. Každopádně když jsme se pak otočily, už za námi nebyl. Chvilku, chvililinku jsem si připadala jako nějaká slavná star.... A VŮBEC SE MI TO NELÍBILO!!!

To je holt tak, když si na sebe holka vezme minisukni. Pak aby se snad bála i vyjít na ulici! 
paparazzi
Snad už nikdy nic takovýho nezažiju... A pokud ano, pak jedině oprávněně... Vždyť já nejsem nikdo slavnej, nebo tak... pp
-Hollin

STEPHENIE MEYER - The Short Second Life of Bree Tanner

18. září 2010 v 20:29 | Hollin |  Movies, Music & Books
Ahojky,

právě jsem si přečetla novou povídku od Stephenie Meyer - "Krátký druhý život Bree Tannerové" a pro fanouška Twilight ságy je to myslím úplně báječné počteníčko! :-) Na několika málo stránkách (180) se zde osvětluje příběh v Zatmění chladnokrevně zabité novorozené upírky Bree, "staré" pouze tři měsíce a stvořené Rileym a Viktorií, při jejich šíleném plánu zničit Cullenovy armádou novorozených upírů.
Bree Tanner
    Dokonce si myslím, že by tuto novelu byl schopen pochopit i někdo, kdo nemá s Twilight vůbec nic společného! Nevím, zda se vyplatí, zaplatit nějakých 250 Kč za koupi útlé knížečky, kterou jsem já osobně měla za odpoledne přečtenou, každopádně ale musím říct, že příběh je propracovaný a zapadá do již napsané ságy.

   Sama Stephenie o něm na svých oficiálních stránkách říká, že pro ni byl velkým překvapením! Prý neplánovala vydat knihu o Bree, proto bylo její vydání překvapením i pro samotnou autorku. O Bree začala přemýšlet již před nějakou dobou - dokonce ještě před Twilight. Když vydávala Zatmění, hodně přemýšlela o novorozených, o jejich příbězích....

   Příběh o Bree vymýšlela autorka jen pro zábavu mezi tím, co psala Twilight. Sama říká, že její příběh je skvělým doplněním Zatmění - vysvětluje spoustu věcí, které Bella nikdy nezjistila. Nejprve měl celý příběh být součástí oficiálního průvodce Twilight, nakonec se ale ukázalo, že je příliš dlouhý. Proto se Stephenie rozhodla, že ho vydá jako samostatnou knihu. Autorka chtěla udělat nám, fanouškům, radost, a tak se rozhodla, že zároveň s fyzickým vydáním knihy, vydá i její free verzi na internetu! Od 7.6. do 5.7. byla tato oficiální free verze volně ke stažení na stránkách www.breetanner.com. Proč tedy Stephenie vydávala knihu i ve fyzické (a tedy placené) podobě? Z charitativních důvodů! Jeden dolar z každého prodaného výtisku jde totiž na americký červený kříž! Dokonce i na internetu mohou čtenáři poslat dar na tyto účely, samozřejmě za přečtení knihy.

   Já osobně tuto knihu opravdu mohu doporučit, je příliš krátká, ale na jedno odpoledne vás rozhodně zabaví a mohu-li říct - strhne vaši pozornost tak, že nebudete schopni dělat nic jiného, než číst, dokud se nedozvíte, jak kniha dopadne (i když to právě každý, kdo četl Twilight, ví). Rozhodně je to zajímavé nahlédnutí do života "zlých" upírů, z jejich pohledu náhle vidíte lidi jen jako slabou a voňavou kořist a zároveň je zde příběh začínajícího vztahu mezi Bree a Diegem, ale také zvláštní vztah mezi Bree a podivným Fredem, který má zvláštní schopnost odpuzovat lidi i upíry a tím se stát "nevidítelným" - nutno dodat, že pro mě to byla nejzajímavější postava celého příběhu a také to, že přežila - můžeme ji tedy očekávat v dalších (?) pokračováních (?) Twilight ságy??

Sorcerer's Apprentice

17. září 2010 v 15:16 | Hollin |  Movies, Music & Books
Ahojky, 

nedávno jsem byla na novém filmu s Nicolasem Cagem - Sorcerer's Apprentice (Čarodějův učeň, 2010). Rozhodně vám tuto pohádku můžu doporučit! :-) Přestože na internetu jsou na ni docela negativní recenze a CSFD ji ohodnotilo pouze 66%, já si myslím, že její zhlédnutí stojí za to (pokud se vám filmy podobného magického rázu líbí). Byly tam velice dobře udělané triky, kromě akčních scén, které se zajisté budou líbit klukům, tu najdeme i nádech romantiky, kterou ocení hlavně něžné pohlaví :-) A Nicolas Cage je podle mého názoru zárukou skvělého filmu pro sobotní večer :-)

-Hollin

Vampire-girl

16. září 2010 v 16:32 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

tak se můžete podívat, čemu se zase věnuju místo němčiny :-D Na netu jsem našla obrázek jakési slečny a malinko jsem ho pozměnila :-)

Původní fotografie:
Dívka
Po úpravě:

Vampire-girl
Ale teď už se jdu fakt učit. FAKT! pp
-Hollin

No time left...

16. září 2010 v 10:38 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

škola se mi blíží, stejně jako termín zkoušky z jazyka německého... To první by tak nevadilo, pokud by s tím přímo nesouviselo to druhé... Musím se učit, učit, učit :-/ A taky mam ostatní povinnosti, že. Ani do jednoho se mi nechce, ty prázdniny tak strašně rychle utekly! A to je mam čtyřměsíční! Chjoo, budu se muset pustit aspoň do něčeho... :-( Snad jste na tom líp... :)


Nový design! :-)

15. září 2010 v 15:59 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

dnes jsem opět pracovala na blogísku, pohrála jsem si s hvězdičkovým pozadím celé stránky (pokud se vám zobrazují barevné hvězdy a špatně čitelný text, dejte mi pls vědět do komentů!) a s novým záhlavím :-) Snad se vám bude líbit více než to předchozí :-) pp

-Hollin

Předchozí záhlaví
Záhlaví - malé

Nové záhlaví
Malé záhlaví

Rob a Kristen: Zůstaneme navždy spolu!

14. září 2010 v 23:55 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

přináším vám překlad článku z německého Brava! Enjoy! :-)

Bravo - titulkaItaly by car

14. září 2010 v 21:35 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

v sobotu v noci jsme se vrátili z Itálie, počasí se moc nevyvedlo, ale dovolená fakt bomba! Slíbila jsem vám, že sem napíšu, jak to probíhalo, pokud by někdo z vás chtěl třeba příští rok taky vyrazit autím :-)


Mapa Itálie

Vzdálenost: Hranice s Německem - Rosolina Mare: 880 km

Cesta: Dojeli jsme na jednu nádrž, vyšlo nás to asi na 100 € na jednu cestu. Dále:
V Německu jsou dálnice bezplatné a mají neomezenou rychlost, v Rakousku musíte mít dálniční známku (my ji sehnali za nějakých 200 Kč na české benzině) a plus jsme cestou platili 8 € mýtné, na dálnicích se jezdí 130 km/hod a pokud máte řidičské oprávnění méně jak 3 roky, 110 km/hod, máte tam povinnost mít reflexní vestu přímo v autě u ruky, ne někde zahrabanou v kufru! Na to jsou prý policisté velice hákliví. V Itálii se jezdí 130 km/hod, ale většinou to mají omezené na nižší rychlost (což nám nezabránilo to na jejich dálnicích kalit 160!). Italské dálnice jsou zpoplatněné a to mýtnými branami, při vjezdu na dálnici si odstojíte frontu, abyste si vzali lístek z automatu a při každém sjezdu z dálnice opět čekáte v neuvěřitelných kolonách, abyste pak nasr**ému úředníkovi vydali pokud možno přesnou částku (tam nás to vyšlo na 20 €/1 cesta).
Cesta ČR-Itálie nám s čekáním v zácpách a častými zastávkami na kávu/cigaretku/svačinu/toaletu trvala 13 hodin.

Peníze: Na tuto dovolenou jsme jeli dva v jednom autě, každý jsme s sebou měli 10 tisíc, ale také jsme hodně cestovali, stačilo by určitě méně. My utráceli za dárečky, za jídlo, kterého jsme si s sebou vážně moc nevzali, za dopravu po Itálii (jeli jsme Řím a Benátky).

Ubytování: Určitě lepší zařídit předem, na blind rozhodně nedoporučuji!!! My jeli s cestovní kanceláří Nev Dama, měli jsme apartmán přímo v Rosolina Mare pro 8 lidí, vyšlo nás to na 7 dní 900 Kč/os + 30 € za závěrečný úklid.

Jídlo: My měli dovolenou bez jídla, rozhodli jsme se, že ten týden přežijeme na čínských polívkách a sem tam zajdeme na pizzu... Příště bych radši All inclusive :) Cenově se tam dá sehnat pizza za 6 - 15 €, záleží na tom, v jak luxusní restauraci se právě nacházíte. Ale řekněme si to upřímně...Nekupujte to... V Čechách dělají pizzu levnější a lepší ;-) Jinak doporučuji  nakupovat potraviny ve větších supermarketech, kde jsou ceny téměř srovnatelné s těmi českými. Chléb za 4 € je v menších obchodech v Itálii totiž běžnou záležitostí.

Pláž a moře: V Rosolina Mare jsou krásné písečné pláže, můžete si vybrat, jestli se půjdete slunit na free pláž, nebo si zaplatíte plážový servis se slunečníkem, lehátky, barem a toaletami, sprchy bývají za příplatek. Ceny se liší podle toho, kde přesně se právě nacházíte :-) Vzhledem k deštivému zářijovému počasí, které se nám "poštěstilo", byly velké vlny, moře bylo na můj vkus moc studené a špinavé, ale věřím, že během sezóny je to jiné. Po pláži chodí spousta většinou černých imigrantů, kteří se vám budou snažit prodat i vlastní matku. Ačkoliv jejich zboží vypadá krásně a šperky jsou podle jejich slov 100% pravé, nedoporučuji od nich něco kupovat, sesypou se pak na vás jako kobylky. Navíc v pokynech naší cestovní kanceláře bylo, že pokud budete přistiženi při koupi něčeho, na co vám prodejce nevystaví účtenku, hrozí vám pokuta až 3 000 €. Pokud se ale přesto rozhodnete udělat si radost a něco si na památku koupit, smlouvejte. Většinou si říkají přemrštěně vysoké ceny a jde jim o to, co nejvíce prodat, můžete je usmlouvat z 18 € na 3 € za náramek :-)

Řím: Cesta z Rosolina Mare nám do Říma trvala asi 8 hodin, rozhodně se to tedy nedá zvládnout za jeden den :-) Obzvlášť, když vstáváte v 11 :-))) Provoz je zde katastrofický, auta vlevo, auta vpravo, auta napříč přes silnici, motorky jezdí na dělicí čáře uprostřed... My Češi jsme jen valili oči :-D Ale pro Italy je toto normální, během takové hororové cesty ještě stihnou SMSkovat :-) Po Římě se v pohodě dostanete metrem, dá se zde koupit celkem lacino lístek na celý den, takže se to fakt vyplatí, pokud si chcete zachovat zdravé nervy a neškrábnuté auto. Koloseum stojí za to, dá se jít i dovnitř a přímo před koloseem odchytávají průvodci. Přestože je to pouze v angličtině, rozhodně se vyplatí si takového průvodce vzít, s ním přeskočíte neuvěřitelnou frontu (oni tvrdí, že se tam normálně čeká 3/4 hodiny, ale tomu bych nevěřila, odhaduji to na mnohem víc) a navíc se (bohužel pouze v angličtině) o koloseu a o starém městě také něco dozvíte. Koloseum samotné se dá i bez průvodce, ale ze starého města zbyly pouze základy a jedině s průvodcem  si můžete aspoň představit, jak to tam dříve vypadalo a co se tam dělo.

Benátky: Přímo do Benátek se autem nedostanete, dá se tam ale zaparkovat v obrovských
Maska
 parkovacích budovách v blízkosti Benátek, do centra potom můžete jet jakousi nadzemkou. Benátky jsou krásné, starobylé město, určitě bych jela znovu, pokud bych měla příležitost, hlavním turistickým cílem je náměstí Sv.Marka. Je tam všude milion stánků se suvenýry, ale nekupujte hned to první, co se vám bude líbit, je velká pravděpodobnost, že během své návštěvy v Benátkách narazíte na suvenýr mnohem hezčí a levnější. Gondoliéři si říkají v celých Benátkách o 20 €/os., ale nestojí to za to, pokud budete mít příležitost, vyfoťte se u gondoly, ale neplaťte jim za svezení, gondoliéři většinou nezpívají a pokud už něco říkají, pak jedině v angličtině. Z Benátek uvidíte jen zadní strany budov, zato se ale objevíte i s gondolou na milionech fotografií turistů, kteří si vás budou z některého mostu určitě fotit.

Celkové výdaje:
  • Cesta tam a zpět: 200 €
  • Mýtné brány tam i zpět: cca 60 €
  • Dálniční známka pro Rakousko na 10 dní: cca 8 €
  • Ubytování: 288 €/8 lidí a týden, 36 €/os. a týden
  • Jídlo a další výdaje: x € :-)

Zajímá vás ještě něco o Itálii, cestě tam, Rosolina Mare...? Připište do komentářů! Brzy vám sem šoupnu i nějaké photos! :-) pp
-Hollin

Jedeme do Itáááálie :-)

2. září 2010 v 16:09 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

tak co, jak se vám, školou povinným, líbí ve škole? Už aby zase byl weekend, co :-D Mně škola začíná až 20.9., výhoda vysokoškoláků :-) A někteří začínají ještě později, wow :-) Každopádně já teď ještě sešity, psací potřeby, penály a učebnice neřešim :-) Zato řešim konečně nějakou dovolenou! :-) 6 týdnů jsem usilovně pracovala a teď se za to odměním týdenním pobytem v Itálii :-) 

Dnes jsem si uklidila v pokoji, udělala jsem si mani-  a pedikúru a za chvíli začnu balit věci :-) Večer má totiž přijet přítel, pojedeme do Itálie autem s ním a s dalšími přáteli - bývalí spolužáci (jeden z nich s trvalým pobytem v Irsku) a nějací dva Poláci - to bude banda! :-) Což mi připomíná, že jsem před JEHO příjezdem ještě chtěla upéct štrůdl - no to abych si pospíšila :-) 

Co se týká Itálie - máme namířeno autem do Rosolina Mare na severu. Po příjezdu (pokud se vrátíme celí) vám sem sepíšu, jak cesta probíhala a na kolik nás to všechno vyšlo lovísků :-)

Jdu si dodělat ty nehty, ať se můžu pustit do pečení :-) Pro příklad vám sem dám fotografii focenou údajně přímo v Rosolina Mare....WOOOOW :-)

pp
-Hollin
Rosolina mare - východ slunce

Meee :-)

1. září 2010 v 16:19 | Hollin |  Photoshop
Ahojky, 

dnes jsem se ve Photoshopu naučila vytvářet virtuální make-up, můžete se podívat, jak se mi to povedlo...

Virtual make-up

Virtual make-up - po úpravě
A přidávám také svoji fotku... :-)) LOL, kéž bych skutečně vypadala jako na té druhé fotografii... :-) pp
moje oči
moje oči po úpravě
-Hollin

I want to be much better in Photoshop

1. září 2010 v 10:27 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

Gothic girl - před úpravou

včera jsem šla spát až někdy kolem jedný, nemohla jsem si pomoct, Photoshop mě naprosto uchvátil :-) Snaha vytvořit něco lepšího, snaha být lepší - to u mě funguje jako takový hnací motor. Dám vám sem svá dílka, co jsem stvořila ještě během včerejška, ptž dneska už asi nebudu mít na Photoshop moc času.

Začínám se chystat na dovolenou! Cestovní horečka už mě popadla, nemám sbaleno ani dostatečně uklizeno ( :-) ), ale do pátku času dost! :-) 
Gothic girl - po úpravě


Tak tady u té "gothic girl" jsem moc úprav nedělala. Ta fotka jako taková se mi moc líbila sama o sobě, proto jsem jí pouze vybarvila rty a tu květinu - ostatně to každý vidí na první pohled :-) Já vím, není to nic moc úprava - nic světobornýho, ale pro mě je to obrovský krok kupředu, ptž donedávna jsem ani netušila, jak se do Photoshopu vkládá obrázek...a najednou umim tohle! Učím se sama, Photoshop mám pouze v angličtině a nikdy jsem nic podobného nedělala, proto z toho mám osobně takovou radost :-)

Tlustá žena - před úpravou

Tohle je další z mých pokusů :-D S tím jsem si hodně HODNĚ vyhrála :-) Tady snad nemá cenu psát, co všechno bylo na téhle fotografii změněno, ptž jde jenom o ztenčování a virtuální dietu. Chtěla jsem jí udělat nějaký "stíny" pod prsa, ale nepřišla jsem na to, jak se to dělá a taky už bylo dost pozdě.
No, doufám, že se vám moje úpravy líbí, slibuju, že se časem zlepším! :-) Mějte se krásně a užívejte prvního dne ve škole! :-) pp
-Hollin

Tlustá žena - po úpravě