STEPHENIE MEYER - The Short Second Life of Bree Tanner

18. září 2010 v 20:29 | Hollin |  Movies, Music & Books
Ahojky,

právě jsem si přečetla novou povídku od Stephenie Meyer - "Krátký druhý život Bree Tannerové" a pro fanouška Twilight ságy je to myslím úplně báječné počteníčko! :-) Na několika málo stránkách (180) se zde osvětluje příběh v Zatmění chladnokrevně zabité novorozené upírky Bree, "staré" pouze tři měsíce a stvořené Rileym a Viktorií, při jejich šíleném plánu zničit Cullenovy armádou novorozených upírů.
Bree Tanner
    Dokonce si myslím, že by tuto novelu byl schopen pochopit i někdo, kdo nemá s Twilight vůbec nic společného! Nevím, zda se vyplatí, zaplatit nějakých 250 Kč za koupi útlé knížečky, kterou jsem já osobně měla za odpoledne přečtenou, každopádně ale musím říct, že příběh je propracovaný a zapadá do již napsané ságy.

   Sama Stephenie o něm na svých oficiálních stránkách říká, že pro ni byl velkým překvapením! Prý neplánovala vydat knihu o Bree, proto bylo její vydání překvapením i pro samotnou autorku. O Bree začala přemýšlet již před nějakou dobou - dokonce ještě před Twilight. Když vydávala Zatmění, hodně přemýšlela o novorozených, o jejich příbězích....

   Příběh o Bree vymýšlela autorka jen pro zábavu mezi tím, co psala Twilight. Sama říká, že její příběh je skvělým doplněním Zatmění - vysvětluje spoustu věcí, které Bella nikdy nezjistila. Nejprve měl celý příběh být součástí oficiálního průvodce Twilight, nakonec se ale ukázalo, že je příliš dlouhý. Proto se Stephenie rozhodla, že ho vydá jako samostatnou knihu. Autorka chtěla udělat nám, fanouškům, radost, a tak se rozhodla, že zároveň s fyzickým vydáním knihy, vydá i její free verzi na internetu! Od 7.6. do 5.7. byla tato oficiální free verze volně ke stažení na stránkách www.breetanner.com. Proč tedy Stephenie vydávala knihu i ve fyzické (a tedy placené) podobě? Z charitativních důvodů! Jeden dolar z každého prodaného výtisku jde totiž na americký červený kříž! Dokonce i na internetu mohou čtenáři poslat dar na tyto účely, samozřejmě za přečtení knihy.

   Já osobně tuto knihu opravdu mohu doporučit, je příliš krátká, ale na jedno odpoledne vás rozhodně zabaví a mohu-li říct - strhne vaši pozornost tak, že nebudete schopni dělat nic jiného, než číst, dokud se nedozvíte, jak kniha dopadne (i když to právě každý, kdo četl Twilight, ví). Rozhodně je to zajímavé nahlédnutí do života "zlých" upírů, z jejich pohledu náhle vidíte lidi jen jako slabou a voňavou kořist a zároveň je zde příběh začínajícího vztahu mezi Bree a Diegem, ale také zvláštní vztah mezi Bree a podivným Fredem, který má zvláštní schopnost odpuzovat lidi i upíry a tím se stát "nevidítelným" - nutno dodat, že pro mě to byla nejzajímavější postava celého příběhu a také to, že přežila - můžeme ji tedy očekávat v dalších (?) pokračováních (?) Twilight ságy??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama