Květen 2011

Kde jsou moje blatníky?!

21. května 2011 v 10:20 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

včerejšek byl fakt skvělej! Krásný počasí - úžasná příležitost provětrat nový kolo. Tak jsem na sebe hodila kraťásky a tílko, na záda batoh a vyrazila jsem. Rozhodla jsem se, že pojedu navštívit tátu, což je jeden velkej krpál. Dorazila jsem tam trochu uřícená, ale dobrý. No, nejlepší pak byla ta cesta zpátky - pořád z kopce :-D Pak jsem měla v plánu lehnout si s časopisem na zahradě a nachytat trochu bronzu,když bylo tak úžasně. Tak jsem se stavila v obchodě a koupila siCosmopolitan. Vyrazila jsem na zahradu, což je krásná cesta, skoro celá po rovině. Dorazila jsem na zahrádku a první, čeho jsem si všimla, bylo, jak dlouhou tam máme trávu. Kdybych se tam natáhla na dece (kterou tam asi ani žádnou nemáme, jak jsem se později dozvěděla), tak by mě ta tráva asi i převyšovala. Tak jsem se rozhodla, že si dam tu práci, a nejdřív nám to tam posekam. Sekání trávy mi zabralo asi dvě hodiny, mezitím se od jihozápadu přihnaly slušný mraky. Ale ani mi to nevadilo, byla jsem durch, přestože jsem sekala jen v plavkách. Ono jak byla ta tráva dlouhá, tak stačilo sekačkou udělat dva pruhy a už jsem musela vynést zásobník, což je na sekání ta největší pruda. Dokonce jsem posekala i ten kousek trávníku před naší zahradou, ptž tam vede pěší zóna, tak aby tam na někoho třeba neskočilo klíště nebo tak :-) Když už mi zbývaly poslední tahy sekačkou, spadlo na mě pár kapek, ale brzy to přešlo. Podívala jsem se na oblohu a přímo nade mnou byl takovej decentní černej mráček, ze kterýho těch pár kapek spadlo. Kolem něj ale bylo modro, tak jsem se tím nezatěžovala a v pohodě jsem dosekala, vynesla poslední zásobník a začala sklízet sekačku. Při tom spadlo dalších pár kapek, který už ale vypadaly nebezpečně - tak jsem si radši pod střechu schovala i kolo. Co vám budu povídat - sedla jsem si po té namáhavé práci na terásku a přemýšlela, co teda budu dělat, když na opalování to teda není. No, rozhodla jsem se (protože kolem toho zákeřnýho mraku bylo pořád modro), že s časopisem počkám na terásce, dokud se to nepřežene. V tu chvíli začal přívalový déšť, který spadl jako opona, přes kterou nebylo vůbec nic vidět. Až jsem si musela přesunout židli dál od okraje, jak byl déšť prudký. Říkám si: "Neboj, to přejde, je to jen přeháňka". Ale i tak jsem si v duchu děkovala, že jsem si sklidila kolo. Nechtěla jsem ho mít mokrý. Když se pak k prudkému dešti navíc ochladilo, obloha se během chvilky zatáhla celá a pak přišel prudký příval krup, začala jsem o nějaké "přeháňce" poněkud pochybovat. Také začalo pořádně hřmít.


Po asi deseti minutách se to trochu uklidnilo a za další chvíli se déšť úplně zastavil. To byla moje chvíle! Byla jsem už na terásce zabalená do všech možných mikin, který jsem tam mohla najít, ptž se vážně dost ochladilo. Pozamykala jsem to tam a utíkala jsem pro kolo. Než jsem na něj však stihla nasednout, znovu začalo kapat. Říkala jsem si: "Teď nebo nikdy!", a vyjela jsem. Nebudu vám říkat, jakej výraz jsem po chvilce nasadila, když opět začalo pršet. Snažila jsem se vyhýbat loužím, protože kromě zámku nemám na kole žádnou výbavu - takže ani blatníky. Zároveň jsem se ale snažila jet co možná nejrychleji - abych byla co nejdřív doma v suchu a teple. Když jsem ale viděla, do jaké výšky mi voda před kolem stříká a když jsem si zkusmo dala ruku před zadek a cítila jsem ten vodopád, který mi máčel kraťasy i batoh, vzpomněla jsem si na scénku z Obecné školy, kdy šikovný synátor svému otci nenápadně odstranil z kola blatníky a chudák otec se pak přiřítil domů krásně zabahněný a s hláškou : "Kde jsou moje blatníky?!"


Nemůžu tvrdit, že jsem včera dopadla takhle, naštěstí jsem jela celou cestu po silnici, vodu jsem ale měla naprosto VŠUDE a nejvíc na zadku. Když jsem si cestou na tuhle scénu vzpomněla, musela jsem se za jízdy začít smát. Musel na mě být trochu komický pohled - lilo jako z konve, já v kraťasech na kole a tlemim se jako hovado :-D
Když jsem dorazila domů, první věta, kterou jsem řekla, byla: "Kde jsou moje blatníky?!"
Přeju vám příjemnej den bez krupobití!

pp - Hollin

Konečně zkouškový!

19. května 2011 v 22:35 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

tak co, lidičkové, jak se vám vede? Mně se už zase vede o dost líp, obrázky na blog.cz opět šlapou, a
konečně začíná zkouškáč, což je celkem pozitivní, páč už nebudu muset chodit každej den do školy :-)
Pár zápočtů už mám v kapse - ty byly celkem lehký - jako všechno na mém oboru. Několik zkoušek mám před sebou, ale na ně je ještě času dost - jediný, co musím tenhle weekend udělat, je jedna seminárka a tu zvládnu (doufám) udělat za večer... Takže celkem pohodička! :-) No jo, pravda, taky jsem kamarádce slíbila, že jí dodám pojmy ke zkoušce z jednoho předmětu a ty musím teprve přepsat do počítače... Ale to hravě zvládnu! Nejsem přece žádná padavka, což?
Zítra vyrazím na svém novém překrásném kole na zahradu a doufám, že nebudu muset dělat nic jinýho, než se slunit a číst si HP! :-) Taky snad nebude zuřit slibovaná bouřka nebo třeba nevypukne ten konec světa, jak ho hlásí zase nějakej další prorok... Prostě doufám, že zítřek bude patřit ke skvělým a odpočinkovým dnům :-)

pp, Hollin

Proč mi ze všech článků zmizely obrázky?!

17. května 2011 v 9:34 | Hollin |  Hollin - my world
Ahoj lidi,

mám velký problém!! Ze všech mých článků mi samy od sebe zmizely obrázky!!! Co s tím mám dělat? Má někdo podobný problém? PLS, HELP ME!!!!! Můj blog je zaměřenej převážně na úpravy ve Photoshopu a bez obrázků to jaksi není ono...

Avatar-úprava ve Photoshopu CS3

13. května 2011 v 0:02 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

tak jsem si zase hrála! :-) Úpravu jsem dělala přesně podle návodu na této adrese. Btw mluvíme tu o několikahodinové práci ;-)


Jsem na sebe hrdá! :-P Myslím, že obrázek nepotřebuje víc komentovat. Neni to nic jednoduchýho, ale s tím návodem na YouTube se to zvládnout dá :) Tak čahoj! :-))My Eyes in Photoshop CS3

5. května 2011 v 0:25 | Hollin |  Photoshop
Ahojky,

přicházím znovu s Photoshopem, opět jsem si trochu hrála se svou fotkou očí. Já vím, že už se začínám trochu opakovat, ale mně se strašně líbí upravovat ve Photoshopu právě oči. Brzy se ale naučím zase něco nového a pak budu zase otravovat jen s tím :-)


Mějte se kráááásně!
pp Hollin