Kde jsou moje blatníky?!

21. května 2011 v 10:20 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

včerejšek byl fakt skvělej! Krásný počasí - úžasná příležitost provětrat nový kolo. Tak jsem na sebe hodila kraťásky a tílko, na záda batoh a vyrazila jsem. Rozhodla jsem se, že pojedu navštívit tátu, což je jeden velkej krpál. Dorazila jsem tam trochu uřícená, ale dobrý. No, nejlepší pak byla ta cesta zpátky - pořád z kopce :-D Pak jsem měla v plánu lehnout si s časopisem na zahradě a nachytat trochu bronzu,když bylo tak úžasně. Tak jsem se stavila v obchodě a koupila siCosmopolitan. Vyrazila jsem na zahradu, což je krásná cesta, skoro celá po rovině. Dorazila jsem na zahrádku a první, čeho jsem si všimla, bylo, jak dlouhou tam máme trávu. Kdybych se tam natáhla na dece (kterou tam asi ani žádnou nemáme, jak jsem se později dozvěděla), tak by mě ta tráva asi i převyšovala. Tak jsem se rozhodla, že si dam tu práci, a nejdřív nám to tam posekam. Sekání trávy mi zabralo asi dvě hodiny, mezitím se od jihozápadu přihnaly slušný mraky. Ale ani mi to nevadilo, byla jsem durch, přestože jsem sekala jen v plavkách. Ono jak byla ta tráva dlouhá, tak stačilo sekačkou udělat dva pruhy a už jsem musela vynést zásobník, což je na sekání ta největší pruda. Dokonce jsem posekala i ten kousek trávníku před naší zahradou, ptž tam vede pěší zóna, tak aby tam na někoho třeba neskočilo klíště nebo tak :-) Když už mi zbývaly poslední tahy sekačkou, spadlo na mě pár kapek, ale brzy to přešlo. Podívala jsem se na oblohu a přímo nade mnou byl takovej decentní černej mráček, ze kterýho těch pár kapek spadlo. Kolem něj ale bylo modro, tak jsem se tím nezatěžovala a v pohodě jsem dosekala, vynesla poslední zásobník a začala sklízet sekačku. Při tom spadlo dalších pár kapek, který už ale vypadaly nebezpečně - tak jsem si radši pod střechu schovala i kolo. Co vám budu povídat - sedla jsem si po té namáhavé práci na terásku a přemýšlela, co teda budu dělat, když na opalování to teda není. No, rozhodla jsem se (protože kolem toho zákeřnýho mraku bylo pořád modro), že s časopisem počkám na terásce, dokud se to nepřežene. V tu chvíli začal přívalový déšť, který spadl jako opona, přes kterou nebylo vůbec nic vidět. Až jsem si musela přesunout židli dál od okraje, jak byl déšť prudký. Říkám si: "Neboj, to přejde, je to jen přeháňka". Ale i tak jsem si v duchu děkovala, že jsem si sklidila kolo. Nechtěla jsem ho mít mokrý. Když se pak k prudkému dešti navíc ochladilo, obloha se během chvilky zatáhla celá a pak přišel prudký příval krup, začala jsem o nějaké "přeháňce" poněkud pochybovat. Také začalo pořádně hřmít.


Po asi deseti minutách se to trochu uklidnilo a za další chvíli se déšť úplně zastavil. To byla moje chvíle! Byla jsem už na terásce zabalená do všech možných mikin, který jsem tam mohla najít, ptž se vážně dost ochladilo. Pozamykala jsem to tam a utíkala jsem pro kolo. Než jsem na něj však stihla nasednout, znovu začalo kapat. Říkala jsem si: "Teď nebo nikdy!", a vyjela jsem. Nebudu vám říkat, jakej výraz jsem po chvilce nasadila, když opět začalo pršet. Snažila jsem se vyhýbat loužím, protože kromě zámku nemám na kole žádnou výbavu - takže ani blatníky. Zároveň jsem se ale snažila jet co možná nejrychleji - abych byla co nejdřív doma v suchu a teple. Když jsem ale viděla, do jaké výšky mi voda před kolem stříká a když jsem si zkusmo dala ruku před zadek a cítila jsem ten vodopád, který mi máčel kraťasy i batoh, vzpomněla jsem si na scénku z Obecné školy, kdy šikovný synátor svému otci nenápadně odstranil z kola blatníky a chudák otec se pak přiřítil domů krásně zabahněný a s hláškou : "Kde jsou moje blatníky?!"


Nemůžu tvrdit, že jsem včera dopadla takhle, naštěstí jsem jela celou cestu po silnici, vodu jsem ale měla naprosto VŠUDE a nejvíc na zadku. Když jsem si cestou na tuhle scénu vzpomněla, musela jsem se za jízdy začít smát. Musel na mě být trochu komický pohled - lilo jako z konve, já v kraťasech na kole a tlemim se jako hovado :-D
Když jsem dorazila domů, první věta, kterou jsem řekla, byla: "Kde jsou moje blatníky?!"
Přeju vám příjemnej den bez krupobití!

pp - Hollin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama