Léto u moře 4 - Kréta - výlet do sousední Malie, nákupní horečka a Staff Night

18. září 2013 v 18:47 | Hollin |  Léto u moře
Ahojky,

posledně jsem se zmínila o našem výletu do sousedního města - Malie, dnes se o něm trošku rozepíšu :) Jen připomínám, že píšu o svém dvou a půl měsíčním pracovním pobytu na Krétě, kde mou jedinou povinností je každý večer včas dorazit do baru, předstírat, že jsem turistka s kamarádkou Káťou a tancovat, když se lidé stydí na parket - no my se teda nestydíme :)

...Zjistila jsem, že jsem si sem vzala zoufale málo bot - jedny žabky, jedny na pláž a jedny na diskotéku.. Jako ani bych víc bot do kufru už nenarvala, takže je to omluvitelný, Káťa tu má 11 párů bot, ale s nimi jí pomáhal Andreas.. :D No, každopádně v žabkách se tancovat nedá a v pantoflích ani nechci, ty si nechávám na puchýře a nouzi nejvyšší.. I když to už je asi lepší tancovat bosa než v těch pantoflích.. No v těch jedněch botách jsem nemohla tancovat každej den, to bych asi po pár dnech umřela.. Tak jsem řekla Kátě, že budu potřebovat kvůli práci koupit aspoň jedny další boty. Jak jsem psala, tak podél pláže je taková fakt velká promenáda plná různých obchůdků, tak jsme nejdřív prošly tu, nějaký boty jsem si vyzkoušela a Káťa si jedny koupila, ale jinak nic moc, tak jsme pěšky vyrazily do sousedního města - do Malie.

Je to docela kousek cesty, šly jsme to asi půl hodiny, ale tak povídaly jsme si u toho, takže to bylo vlastně docela fajn.. I když mě z tancování neustále bolí nohy, je to jako fitness na nohy každej den, ale v podpatcích :D Tak jsme se prošly :) Měli tam takový malinkantý "botnictví", až jsem se zhrozila, jak moc bylo malinký (jsem si říkala - to jsme šlapaly tu štreku kvůli tomuhle?). No ale měli tam samý krásný kousky a naprostá většina z nich byla v obrovský slevě! Měli tam poslední páry, který prodávali třeba s 60% slevou! Káťa si tam vybrala absolutně úžasný červený boty na nejvyšším podpatku, co jsem kdy viděla, já si tam vybrala dvoje nádherný boty na klínku a ještě jsme stihly poradit jedný Rusce, která tam vybírala boty zřejmě pro dceru na svatbu :) Strávily jsme tam asi dvě hodiny nebo tak :D Ale stálo to za to, oboje botičky jsem už vyzkoušela a jsou perfektní (na tancování teda rozhodně) :) Rozhodně si teď můžu boty střídat a nebudu umírat v jedněch :) Jen netuším, kam je narvu, až budu odsud odjíždět.. Už tak jsem měla nadváhu na kufru, když jsem letěla sem :)

No, ty nákupy nás docela vysílily, tak jsme si řekly, že než podnikneme cestu zpátky do Stalidy, tak se zastavíme někde na kafíčko nebo tak.. Tak jsme hledaly.. V Malii je spousta různých malých kaváren, ale pokud nechce člověk sedět uvnitř, pak se musí usadit ke stolečku, který stojí přímo na úzkým chodníčku před kavárnou a sedět tam v prachu z aut a s tím, že ho okolní chodci mlátí taškama, jak prochází kolem.. Tak to jsme fakt nechtěly, hledaly jsme něco jinýho. Nakonec jsme našly super sportbar, kde byla klimatizovaná dokonce i terasa :D Káťa si tam dala zmrzlinu, ale mně přišlo pitomý vyhazovat 2 eura za dva kopečky zmrzliny a raději jsem si objednala řecký salát za 4 eura.. Ale že ho byla kopa! A tak moc mi salát snad nikdy nechutnal.. Navíc jsem se z toho i najedla a byla jsem ready na cestu zpátky :)

Pak jsme se jeden den byly s Káťou projít po tý kolonádě a prolejzaly jsme ty obchůdky - ti tam mají věcí! Neskutečný množství bot, kabelek, triček, tílek, šatů a různých suvenýrů! Nejvíc mě dostaly otvíráky na pivo ve tvaru mužského přirození v životní velikosti :D Káťa prohlásila, že nemá na sebe žádný hezký tílka (!) a že potřebuje novou kabelku, tak jsme vyrazily na lov. Nechala tam 80 éček za pár triček a asi dvě sukně :) Já jsem potřebovala jen rtěnku, páč jsem si sem vzala jen takový ty pohodlný balzámy na rty, ale na disko se hodí víc rtěnka, tak jsem si vybrala jednu za 2 eura a jsem s ní velice spokojená :) Udělala jsem si stejnou radost, jako Káťa, jen o 78 euro levnější :) Ó, jak jsem nenáročná, že? :)

Kromě každodenního koupání a válení se u moře teda taky vyrážíme občas na podobný nákupy.. Ale to samozřejmě vůbec není všechno! Jeden den se tu třeba po práci konala Staff Night, což znamená, že se čeká, než zmizí poslední zákazníci, bar se uzavře a koná se velká grilovačka pro všechny zaměstnance :) Ve dvě jsme s Káťou skončily v práci a od tří se jelo :) Na pokoj jsme dorazily až v šest ráno! :D Bylo to super, když odešli poslední hosté, tak se zavřel bar a vzadu na terásce s výhledem na moře nám prostřeli stůl a grilovalo se kuřecí a jehněčí a byla tam všude spousta zeleniny a tzatziki :D A pili jsme domácí víno, tak jsem ráda, že vidim :D A pak se sedělo, byla děsná žranice, na jednom konci stolu se mluvilo řecky a na našem konci anglicky :D Při tom hrály tradiční řecký písničky, na který jsme pak i tancovali (jako bychom toho neměly s Káťou dost :D ). Bylo to báječný, odcházeli jsme za svítání; slunce tu vychází ze strany od moře, takže absolutně úžasnýýýý a kouzelný!!! Jo a Andreas pak chtěl podat ještě maso z druhý strany stolu, tak mu ho podali rukama :D Normálně ho poslali jako tichou poštou :D :D Řekové :D

Posílám sluníčkový pozdrav z Kréty a těšte se na další článek!

pp Hollin
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama