Říjen 2013

La Bella Vita :)

16. října 2013 v 22:26 | Hollin |  Hollin - my world
Ahojky,

mám dělat věci do školy, což mě samozřejmě nebaví, takže ve stylu "Look! It's a fly!" dělám absolutně všechno okolo, jen ne to, co bych měla Smějící se Tak jsem vymyslela moudro, o které se s vámi nyní podělím :) Btw na obrázku je moje maličkost ;)

Mějte se krásně!

pp Hollin


Léto u moře 6 - Kréta - Výlet do Aquaworldu

13. října 2013 v 17:47 | Hollin |  Léto u moře
Ahojky,

dnes se s vámi podělím o báječný výlet na záchrannou stanici pro místní mořské živočichy a plazy - do Aquaworldu. Jen připomínám, že píšu o svém letním pobytu u moře - nejdřív jsem byla v Itálii a pak na Krétě, v městečku Stalida, odlétala jsem odtamtud na konci září. Byla jsem tam pracovně s kamarádkou Káťou a jejím přítelem Andeasem.
Takže, jednoho dne jsme se rozhodli, že si uděláme výlet do krétského akvária, že se vyfotíme se žraloky :) Tak jsme mrkly na internet a našli jsme nějaký akvárium poblíž Stalidy, ve městě Hersonissos. Tak jsme všichni sedli na bus a vyrazili jsme :) Tady na Krétě je zvykem, že v autobusech jezdí průvodčí, ten nás tedy po cestě trochu zmátl, když se nás ptal, jestli chceme do Aquaworldu nebo do Cretaquaria, my našli na netu jen Aquaworld :D Tak jsme se zeptali, jaký je v nich rozdíl a on nám řekl, že Cretaquarium je dál a je větší. I přesto jsme ale vystoupili v Hersonissosu a vyrazili do Aquaworldu. A jsem za to moc ráda :)

Aquaworld je skutečně upe mrňavej, je to záchranná stanice pro místní mořské živočichy a plazy. Ale je opravdu o co stát!

Za vstup jsme zaplatili jen asi 6 euro a dostali jsme kartičku přátel Aquaworldu, což znamená, že tam už vstupné platit nemusíme, když tam pojedeme podruhé :) Měli tam akvária s různými mořskými potvůrkami, mezi nimi například různé druhy hvězdic, ráčci poustevníčci, murény, ježury, milion druhů ryb - třeba skoro půlmetrový kanic velký, úhoři, ropušnice, rejnoci, letuchy nebo kostlíni. Ale měli tam třeba i téměř slepou mořskou želvu nebo chobotnici.


Kromě mořských živočichů se záchranná stanice Aquaworld stará také o místní zraněné nebo jinak ohrožené plazy. Je úžasné, že dnes existují lidé, kterým tak moc záleží na zvířatech :)

Absolutené nejbarevnější a nejhezčí plaz, kterého tam měli, byl trnorep zdobený - nějaký druh agamy, myslím. Kromě trnorepů jsme ale viděli i spoustu hadů - mají tu hroznýše, krajty i užovky. Viděli jsme malinkýho chameleona Ranga, suchozemskou želvu Blondie, jejímž životním cílem bylo buldozerovat mezi lidmi a podrážet jim nohy i berle :D, pak leguána a nějakou náhodou i jednu kudlanku nábožnou :D
Ovšem naprosto největší zážitek byl, když jsme si některá zvířátka mohli i pochovat - případně nám naložili ty hady na ramena!! Mám fotku s již zmíněným trnorepem a na ramenou jsem měla hroznýše královského a padesátikilovou krajtu!! Můžu vám říct, fakt to stálo za to, byl to neskutečný zážitek, pod tou krajtou se mi podlomila kolena, páč nevážím o moc víc, než ona :D Když ji ze mě pak sundali a dali na ramena dalšímu zájemci, úplně mi bušilo srdce a musela jsem to rozdejchat :D

V příštím článku se ještě krátce zmíním o výletu do největšího podmořského akvária na Krétě - Cretaquaria! :)

Mějte se moc krásně, pp Hollin